[vc_row][vc_column][vc_column_text]The Bosphorus Energy Club’ın Young Leaders in Energy ekibinden 4 genç, 3-8 Nisan 2017 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenen “Yenilenebilir Enerji için Sürdürülebilir Ortaklık (RecoopGreen)” projesi çerçevesinde düzenlenen eğitim kursuna katıldı.

Sivil Toplum Diyaloğu IV Hibe Programı kapsamında TAŞEV Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği tarafından hazırlanan, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, İpek Yolu Kalkınma Ajansı iştirakçiliği, Flora and Fauna of North Hungary Foundation ortaklığıyla yürütülen “Yenilenebilir Enerji için Sürdürülebilir Ortaklık (RecoopGreen)” Projesi çerçevesinde bir eğitim kursu düzenlendi.

Litvanya, Macaristan, Slovenya ve Türkiye’den, enerji konusunda farklı alanlarda görev yapan mühendis, akademisyen, kamu görevlisi, sivil toplum çalışanı gibi katılımcıların olduğu eğitim kursunda The Bosphorus Energy Club’ın Young Leaders in Energy ekibinden Bahadır Çiloğlu, Çağrı Ün, Mustafa Akyol ve Vildan Demirkıran yer aldı.

Oldukça verimli geçen 4 günlük eğitim süresince pek çok etkinlik gerçekleştirildi. Gaziantep Belediyesi’nde uzmanlarla görüşen katılımcılar belediyenin yenilenebilir enerji konusunda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sonrasında; Bağlarbaşı Güneş Enerjisi Santrali, Katı Atık Depolama Alanı, Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi’ne ziyaretlerde bulunan ekip yetkililerden detaylı bilgiler edindi.

Gaziantep Üniversitesi bünyesinde kurulan ve pek çok alanda girişimcilere destek sağlayan Teknopark ve Target Teknoloji Transfer Ofisi’nde akademisyenlerden sürdürülen projeleri dinleyen katılımcılar, hayata geçirilmiş girişimleri yerinde görme fırsatı buldu. Eğitim sonunda, AB Hibe Programları, proje geliştirme ve yürütme konularında bilgi alan katılımcılar, olası proje fikirlerini paylaşarak gelecekte kurulacak ortaklıkların temellerini atmış oldu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”7738,7739,7740,7741″ css_animation=”fadeInRight” column_number=”2″][/vc_column][/vc_row]