bec_young-leader_300x300Dünyanın önde gelen lider ve yöneticilerini biraraya getiren The Bosphorus Energy Club, bu yıl gençleri de gündemine alıyor ve“Enerjinin Genç Liderleri” programını başlatıyor.

Enerji sektörüne yeni liderler kazandırmayı hedefleyen programda gençler,enerji, yatırım ve jeopolitika alanlarında duayen yöneticilerin deneyimlerini ve tavsiyelerini dinleyecek, doğrudan temaslarda bulunabilecekler.

Enerji, yatırım ve jeopolitika da kariyer isteyen 35 yaş altı tüm genç, profesyoneller ve lisansüstü öğrencileri açık olan ve tamamen ücretsiz gerçekleştirilen programda, özel jüri tarafından geleceğin 100 genç lider adayı seçilecek. Son başvuru tarihi 25 Kasım 2015 olacak.

Proje kapsamında bir de ödüllü yarışma gerçekleştirilecek. Belirtilen üç soruya cevaben hazırlanacak proje ve kompozisyonlar yine özel jüri tarafından değerlendirilecek ve kazananlara para ödülü dahil çeşitli armağanlar verilecek. Seçilen üç genç lider adayı ise 10 Aralık’taki dünya enerji liderlerini ağırlayacak toplantının açılış konuşmasını yapacak.

Programda gençlere, dünya politika ve enerji sektörünü önemli liderleri destek verecek. Bu isimler arasında, Lord Michael Ancram, Mehmet Sepil, Tony Hayward,Taner Yıldız, Matthew Bryza, Murat Özgül, Yannoş Papantoniou, Kenan Yavuz, Sergey Komlev, Besim Şişman, Anıta Hoffmann, Hilmi Güler, Patrick Target, Haydar Çolakoğlu, Davit Kötler, Ahmet Erdem, Kirill Zenin yer alıyor.

Enerjinin Genç Liderleri projesini değerlendiren Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü, “Gençlerimize  eğitimde, pratik deneyim kazanmada ve uluslararası ufuklarını genişletmekte yeterince imkan sağlayamadığımızı düşünüyoruz. Bu projeyi de bu açığı biraz da olsa kapatmak için hayata geçiriyoruz, Enerjinin genç liderlerine kapımızı açıyoruz dedi.

Programa katılmak isteyenlerin İngilizce kısa özgeçmiş ve neden katılmak istediklerini belirten bir mektup yazmaları yeterli oluyor.  Ayrıca başvurular sadece Türkiye ile sınırlı değil. Kulüb’ün faaliyet gösterdiği tüm coğrafyadaki adaylar başvurabilecek.

Daha fazla bilgi ve basvuru için: ece.kahraman@tr.pwc.com

İlgili Diğer Sayfalar için tıklayınız